הקמט היורד מזוית הפה כלפי הלסת התחתונה

בשנות הארבעים לחיינו מתחילה זוית הפה שלנו לפנות כלפי מטה בצורה איטית. עם השנים התופעה ממשיכה ומופיע מעין קפל תחת זוית הפה. אט אט הקפל הולך ומתארך כלפי מטה לכיוון עצם הלסת עד שבגילאים מאוחרים יותר אנו רואים עודף רקמה רכה על גבי הלסת התחתונה. הרקמה הרכה מטשטשת את קו הלסת והופכת אותו לפחות מוגדר.

בשלבים המאוחרים של צניחת הרקמות, בסוף שנות החמישים ושנות השישים, הטיפול הנכון ביותר הוא להרים בחזרה את הרקמה שצנחה מטה על ידי ניתוח למתיחת פנים. ניתוח למתיחת פנים, גם הקצר והפשוט ביותר הוא עדיין ניתוח. על מנת לעכב את התופעה ולטשטש אותה ניתן להזריק חומצה היאלרונית לאיזור על מנת להעניק תמיכה לזוית הפה ולרקמות שצנחו כלפי מטה.

החומרים שמועדפים עלי לשימוש לאיזור הזה הם שניים: רסטילן ליפט וג'וודרם ווליפט.

 

מילוי קמטים - הקמט היורד מזוית הפה כלפי הלסת התחתונה
מילוי קמטים

קמטים בלחיים

ישנן נשים עם קמטים מרובים בלחיים שמודגשים בזמן חיוך (קמטי אקורדיון). קמטים או קפלים אלה מקורם בירידה באלסטיות הטבעית של העור. שלא כמו קמטים אחרים בפנים הם לא ניתנים למילוי. הטיפול בהם נעשה באופן עקיף על ידי שיפור מרקם העור והאלסטיות שלו. טיפול זה הוא טיפול משולב והדרגתי. החומרים בהם אני משתמשת לסוג זה של קמטים הם שניים:

חומצה היאלרונית מסוג רסטילן ויטל הנקרא גם סקין בוסטר (SKIN BOOSTER). זוהי חומצה היאלרונית הבנוייה חלקיקים קטנטנים אשר מוזרקים ללחיים בדקירות קטנות, מרובות ושטחיות יחסית. היא אינה נותנת נפח לאיזור אלא רק משפרת את מרקם העור בעצם נוכחותה וכן על ידי עידוד יצור קולגן באיזור. ההזרקה לאיזור נעשית בדרך כלל כסידרה של הזרקות בשני מפגשים. בדרך כלל יש צורך במזרק אחד עד שניים לכל צד, תלוי בגיל האשה, באיכות העור ובכמות הקמטים.

סוג שני של חומר שמאד מתאים לטיפול במרקם העור בלחיים וגם בצוואר (קראי גם על טיפול בעור הצוואר >>) הוא של חומר הנקרא רדיאס (RADIESSE). רדיאס להבדיל מחומצה היאלרונית אינו חומר המעניק נפח אלא כל תפקידו הוא לעודד יצור של קולגן ועל ידי כך לשפר את מרקם העור. רדיאס מוזרק באמצעות צינורית דקה (קנולה) שאינה חדה בצורה של שתי וערב ויוצר מעין רשת תחת העור.

פילינג לאיזור הלחיים יכול לגרום לכיווץ של הרקמות ולשיפור נוסף במרקם העור.

מילוי קמטים בלחיים

דרך נוספת להדק את העור ולטפל בקמטוטים בלחיים היא שימוש במכשיר הטיקסל שמשתמש באנרגיית חום על מנת לגהץ את העור, לעבות אותו ולשפר את מרקמו. שילוב של הטיקסל עם חומרי מילוי עדינים מבוססי חומצה היאלרונית הוא שילוב מעולה לאיזור זה של הפנים

אולי יעניין אותך גם

איך לבחור מנתח פלסטי מקצועי?

איך לבחור מנתח פלסטי מקצועי?: הרפואה האסתטית כיום נחשבת לתחום מבוקש בכל הקשור לביצוע ניתוחים אסתטיים שונים כמו: ניתוחי אף, ניתוחי הגדלה/הקטנה/שחזור חזה, ניתוחי פנים,

קרא/י עוד