הגדלת חזה עם שומן עצמי

ניתוח הגדלת חזה עם שומן עצמי, ללא שימוש בשתלי סיליקון, הוא ניתוח המתאים לנשים עם חזה קטן או מרוקן לצד פלג גוף תחתון רחב. הוא משנה את הפרופורציות שכן הוא מצר את פלג הגוף התחתון ומדגיש את זה העליון. יחד עם זאת מדובר בניתוח שאינו מתאים לכל אישה.

לאילו נשים מתאים ניתוח הגדלת חזה עם שומן עצמי?

  1. ראשית מדובר בנשים המבקשות חזה טבעי ביותר. כאלו שאפילו לא רוצות לשנות את מידת החזיה שלהן, אלא רק למלא אותה טוב יותר. נשים המבקשות יותר שינוי בצורתהשד ופחות בגודל השד. הוא מאד מתאים לנשים עם שד שהתרוקן מעט עם השנים ואיבד מנפחו. הסיבה לכך היא שמידת החזה צפויה לגדול רק בכחצי מידה עד מידה. מה שישתנה בעיקר הוא צורת השד שתהפוך עגולה ומלאה יותר.
  2. נשים המוכנות לעבור שתי פרוצדורות לצורך הגדלת החזה. מדובר בשתי פרוצדורות המבוצעות תחת טשטוש עם הרדמה מקומית. יש להמתין כחצי שנה בין הפרוצדורה האחת לשניה.
  3. נשים שיש להן שומן עודף בפלג הגוף התחתון. באשה רזה מאד לא ניתן יהיה להפיק די שומן לצורך הגדלת החזה.
  4. נשים לאחר ניתוח הגדלה עם שתלי סיליקון שמבקשות להוציא את השתלים ואינן מעוניינות בהחלפת השתלים הישנים בכאלו חדשים. כאשר נוציא את שתלי הסיליקון הישנים השד שיתקבל יראה מרוקן מאד עם עור עודף ביחס לרקמת השד שהדקקה. הזרקת שומן לשד לאחר הוצאת השתלים תקנה לו מראה מלא ויפה יותר.
  5. נשים ללא הסטוריה אישית או משפחתית של סרטן שד. נשים הנמצאות בקבוצת סיכון לסרטן שד ככלל אינני ממליצה להן לעבור פרוצדורה קוסמטית של החזה, לא עם הזרקת שומן ולא עם שתלי סיליקון. הסיבה לכך אינה סכנה הטמונה בניתוח אלא שהמעקב הרדיולוגי אחר החזה באמצעות בדיקת הממוגרפיה צפוי להיות בעייתי יותר בשל הניתוח הקוסמטי.
  6. נשים עם שד שאינו נפול במיוחד. כל עוד הפטמה "מסתכלת" קדימה, ניתן לבצע מילוי של השד עם תוצאה יפה. כאשר הפטמה "מסתכלת" כלפי מטה יש צורך בהרמתה בניתוח להרמת חזה ומילוי בלבד של החזה לא יועיל.

כיצד מתבצע ניתוח הגדלת חזה עם שומן עצמי?

ניתוח להגדלת חזה עם הזרקת שומן צריך להעשות על ידי כירורג פלסטי המיומן בהזרקת שומן לחזה שכן חשוב שלא להזריק לתוך רקמת השד עצמה על מנת שלא לגרום לגושים חשודים בזמן בדיקת הממוגרפיה. יש להזריק מסביב לרקמת השד- מעליה ומתחתיה.

כאמור, בד"כ יש צורך בשתי פרוצדורות בהפרש של מספר חודשים בינהן על מנת להגיע לתוצאה אופטימלית. הסיבה לכך היא כיון שחלק מהשומן המוזרק יספג במהלך החודשים הראשונים לאחר הניתוח. אחוז השומן שנשאר תלוי בגורמים רבים לרבות טכניקת השאיבה וההזרקה והמכשור שבו משתמש הכירורג. טכניקה טובה ועדינה לצד מכשור אופטימלי עשויים להביא לכשבעים אחוזים מהשומן המוזרק להשאר מבלי להספג. השומן הנותר לאחר שנה ישאר בד"כ לתמיד.

ההחלמה מניתוח הגדלת חזה עם שומן עצמי

ניתוח להגדלת חזה עם הזרקת שומן כואב פחות מניתוח להגדלה עם שתלי סיליקון. הכאב הוא בעיקר באיזורים מהם שאבנו את השומן ופחות בחזה. האשה יכולה לחזור לעבודה כעבור יומיים-שלושה. יש צורך במחוך או חבישה אלסטית לאיזורים מהם שאבנו את השומן. לחזה רצוי לשים גוזיה שאינה לוחצת לששת השבועות הראשונים.