1. השכבה החיצונית של העור נקראת שכבת האפידרמיס. מדובר בשורות תאים המונחות אחת על השניה. עם השנים והחשיפה לשמש, לעישון וליתר נזקי הסביבה שכבות התאים של האפידרמיס הופכות להיות בלתי סדירות דבר המוביל לעור פחות חלק, עמום ואפרפר יותר בצבעו עם כתמי פיגמנטציה.
  2. השכבה השניה של העור היא שכבת הדרמיס. זו השכבה האחראית על גמישות העור. היא בנויה סיבים של רקמת חיבור, קולגן אלסטין וסיבים אחרים. שקועים בתוכה טפולות העור, זקיקי השיער ובלוטות החלב והזיעה. הדקקות של השכבה הזו גורמת לקמטים ולירידה באלסטיות של העור. כששכבה זו מדקקת תרגישי שהעור פחות גמיש מבעבר ומתחילים להתגלות קמטוטים על פניו.
  3. השכבה השלישית והתחתונה ביותר היא שכבת השומן התת עורי והיא השכבה המעניקה לפנים את הנפח..עם השנים קורים שני תהליכים לשומן התת עורי שלנו. הוא הופך דק יותר ולכן תרגישי שהפנים שלך מאבדות מנפחן. בנוסף השכבה הזו צונחת כלפי מטה עם השנים ומדגישה את החריץ שיורד מכנף האף לזוית הפה ובהמשך כשהשכבה העמוקה ממשיכה לצנוח כלפי המטה היא מטשטשת את קו הלסת ונותנת לו מראה פחות מוגדר >> 

 

על מנת לטפל באיכות העור אנו מטפלים בשתי השכבות החיצוניות של העור – אפידרמיס ודרמיס.

 

קילוף השכבה הראשונה של העור, האפידרמיס, מאפשרת חשיפה של שכבות תאים צעירות יותר ויותר מסודרות המקנות לעור מראה יותר קורן, חלק ואחיד. הקילוף הזה יכול להעשות בדרגות חדירה שונות, כתלות בסוג החומר, ריכוזו ואופן הטיפול:

מדובר בקרמים המכילים חומר הנקרא חומצה רטינואידית או רטין A. חומצה רטינואידית פועלת במספר דרכים על מנת לחדש את מראה העור. היא גורמת לקילוף עדין ויומיומי של השכבות הישנות של העור בשכבת האפידרמיס.

בנוסף היא יודעת לעבות את השכבה השניה של העור, שכבת הדרמיס ובכך יודעת למנוע קמטוטים קטנים שמקורם בהדקקות הדרמיס. הקרמים מבוססי חומצה רטינואידים נמרחים בחודשי החורף בלבד כיון שהם גורמים לרגישות יתר של הפנים לשמש. יש להתייחס אליהם כקרם לילה ובבוקר למחרת יש לזכור למרוח קרם הגנה. הקרם יכול לגרום לאודם ולקילוף של העור. זו תופעה רצויה המעידה על הפעילות של החומר. יחד עם זאת עם הגירוי חזק מדי ניתן למרוח את הקרם לילה כן ולילה לא עד שהעור מתרגל ואז לחזור ולמרוח מדי לילה. חומרים נוספים לפילינג ביתי הם חומצות מסוג אלפה וביטא בריכוזים נמוכים (חומצה גליקולית, חומצה לקטית או חומצה סליצילית).

אולי יעניין אותך גם

איך לבחור מנתח פלסטי מקצועי?

איך לבחור מנתח פלסטי מקצועי?: הרפואה האסתטית כיום נחשבת לתחום מבוקש בכל הקשור לביצוע ניתוחים אסתטיים שונים כמו: ניתוחי אף, ניתוחי הגדלה/הקטנה/שחזור חזה, ניתוחי פנים,

קרא/י עוד