ניתוח להקטנת חזה – מה הגודל המומלץ לאחר הקטנת החזה?

תופעה טבעית היא שאשה בעלת חזה גדול תבקש חזה קטן ככל האפשר טרם ניתוח להקטנת חזה. אחרי הכל, היא עומדת לעבור ניתוח לא קטן, בהרדמה כללית, עם החלמה לא קצרה ובעלות כספית לא מבוטלת. היא מבקשת תוצאה משמעותית, אחרת אין טעם בניתוח. ואכן ניתוח הקטנת חזה הוא אחד הניתוחים בעלי שיעורי שביעות הרצון הגבוהים ביותר. משפט שחוזר אצל נשים לאחר הניתוח הוא: "איך לא עברתי ניתוח להקטנת חזה לפני שנים?". מטופלות מדווחות על כך שמחמיאים להן על שירדו במשקל למרות שהשינוי היחידי שעשו היה ניתוח להקטנת החזה.

יחד עם זאת בבואנו לקבוע את הגודל הרצוי של החזה לאחר הניתוח עלינו להתחשב במספר נתונים חשובים:

רוחב בית החזה של האישה ומשקלה – יש לשמור על פרופורציות נכונות של השד ביחס לבית החזה, לאגן ולירכיים. לאשה רזה עם רוחב בית חזה ואגן צר יחסית יתאים חזה קטן יותר בהשוואה לאשה רחבה ומלאה יותר.

קיצוניות לא נותנת תוצאה טבעית! בדומה לניתוח להגדלת חזה שצפוי לתת תוצאה מאד מלאכותית כאשר אשה מבקשת להגיע מCUP A לCUPD, כאשר אשה הפונה להקטנת חזה מבקשת שד קטן מאד (CUP B ומטה) עליה להביא בחשבון שהשד עשוי לאבד את צורת האגס הטבעית והיפה ולהיות שטוח ואפילו מעט גברי.

כאשר מסירים יותר מדי רקמת שד בניתוח להקטנת חזה, שכיחות הסיבוכים צפויה לעלות, ביחוד ירידה בתחושה לאיזור הפטמה. אם כך, כאשר אשה שוקלת ניתוח להקטנת חזה, עליה להזהר מקיצוניות. גם אם היא כל חייה שאפה לשד קטן ועומד בדומה לאשה שעברה הגדלת חזה, גם אם היא רצתה להשתחרר מהצורך בחזייה ביום יום, יש להבין כי השאיפה הזו אינה מציאותית. גם אם תמצא כירורג פלסטי שינסה להגשים לה את השאיפה הזו, התוצאה צפויה להיות מלאכותית, לא נשית ולא אסתטית.

המפתח לשביעות רצון גם בניתוח להקטנת חזה בדומה לכל ניתוח אחר הוא בשמירה על פרופורציות ביחס למבנה הגוף כולו. שמירה על הכלל הזה תקנה לך חזה קטן יותר ומורם יותר מבלי לאבד מהנשיות שלך.