הגדלת חזה בעזרת הזרקת שומן, ללא שתל סיליקון

לאחרונה מתפתחת אט אט אלטרנטיבה להגדלת החזה הקונבנציונאלית עם שתלי סיליקון. האלטרנטיבה היא הזרקת שומן כתחליף לשתל הסיליקון. האופציה קיימת כבר משנות השמונים המאוחרות אך רק בעשור האחרון היא הולכת ומתבססת הן מחקרית והן ישומית בחדר ניתוח.

מי מתאים בשביל הגדלת חזה בעזרת הזרקת שומן?

שלושה תנאים עיקריים להגדלה ע"י הזרקת שומן:

  1.  נשים שמעוניינות לגדול במידה אחת לכל היותר או נשים המעוניינות למלא מעט את מעטפת העור שהתרוקנה לאחר לידות והנקות. הזרקת שומן להבדיל משתל סיליקון אינה מאפשרת להגדיל את השד בלמעלה ממידת חזיה אחת.
  2.  נשים שיש להן עודף שומן עודף בבטן, במותניים או בירכיים העליונות במידה כזו שניתן יהיה להפיק מספיק תאי שומן למילוי החזה.
  3.  נשים ללא הסטוריה משפחתית של סרטן שד- המלצתי לנשים עם סרטן שד במשפחה היא לא לעבור ניתוח להגדלת שדיים, לא ע"י שתל סיליקון ולא ע"י הזרקת שומן.

כיצד מתבצעת הגדלת חזה בעזרת הזרקת שומן?

הגדלת חזה בעזרת הזרקת שומן נעשה ע"י ניתוח בהרדמה כללית ומשכו כשעה וחצי עד שעתיים. הניתוח מתחיל בשאיבת השומן ממצבורי השומן הקיימים בגוף בד"כ בבטן וסביב המותניים. השאיבה מתבצעת דרך פתח קטן בעור בקוטר של 2 מ"מ. רצוי להשתמש במכשיר השואב את השומן בעדינות ובכך שומר על תאי השומן במצב אופטימלי. אני משתמשת בד"כ במכשיר הנקרא "BODY JET" אשר שולח זרנוקי מים תוך כדי שאיבת השומן ובכך מקל על תהליך השאיבה ומאפשר לשאוב כמות שומן גדולה באיכות טובה גם בנשים עם מצבורי שומן לא גדולים.

עם סיום שאיבת השומן מפרידים את תאי השומן הטובים המתאימים להזרקה ומכינים את השומן להזרקתו לאיזור השד.

דרך שני פתחים קטנים של כשני מילימטרים בתחתית ובצידו החיצוני של השד מכניסים צינורית קטנה ודרכה מזריקים את השומן בשתי שכבות: האחת שכבה שטחית לרקמת השד והשניה שכבה עמוקה, תחת רקמת השד. לא מקובל להזריק את תאי השומן לתוך רקמת השד אלא לעטוף אותה בשכבת שומן מבחוץ ומבפנים. כמו כן יש להביא בחשבון שחלק (כ30%) מן השומן המוזרק יספג בשנה הראשונה. השומן ששורד לאחר שנה הופך לחלק אינטגרלי מהשד ונשאר לתמיד.

מהלך אחר ניתוחי:

האשה מתעוררת מהניתוח ללא חבישות על גבי השד ועם פלסטר קטן על שני הפתחים שדרכם הוזרק השומן. סביב הבטן והמותניים מומלץ לחגור מחוך שמפחית את הנפיחות בעקבות שאיבת השומן. האשה נשארת להשגחה מספר שעות לאחר הניתוח ולאחר מכן משתחררת לביתה ללא הגבלות למעט איסור על לבישת חזיה. הניתוח אינו כואב במידה ניכרת וניתן לחזור לשגרה ולעבודה כבר כעבור יומיים-שלושה.

לסיכום, ניתוח להגדלת חזה ע"י הזרקת שומן הוא תחליף לניתוח הגדלת החזה הקונבנציונאלית עם שתלי סיליקון. יחד עם זאת הוא מתאים לנשים המבקשות לגדול במידה אחד של החזיה לכל היותר או למלא בלבד את מעטפת השד שהתרוקן ובתנאי שיש די רקמת שומן לשאיבה.

בהתקיים התנאים הללו התוצאה המתקבלת היא מאד טבעית, רכה ויפה.