Implants

שתלים

קיימים שני מסלולים עיקריים לשחזור שד לאחר כריתת שד מלאה: שחזור עם שתלי סיליקון ושחזור עם רקמות עצמיות של האשה. אין מסלול אחד שהוא טוב יותר מהשני וחשוב להתאים את סוג הניתוח לצרכיה של האישה, למבנה גופה. שחזור עם שתלי סיליקון מתאים יותר לנשים שלא עברו טיפולי הקרנות וכן לנשים רזות יחסית עם שד שאינו גדול במיוחד.

לפגישת יעוץ אישית התקשרי
077-997-44-53
או מלאי את פרטיך ונחזור אליך:

שחזור שד עם שתלים

טרם הניתוח לשחזור שד באמצעות שתלי סילקון

בפגישה הראשונה טרם הניתוח דר' משולם-דרזון תעבור עימך על פרטי המחלה וצורות הכריתה והשחזור המתאימות למקרה האישי שלך. זכרי להביא עימך את כל הטפסים הרפואיים הרלוונטים- יעוץ הכירורג, יעוץ האונקולוג ובדיקות ההדמיה.
גודל הגידול ביחס לשד, דרגת הגידול ומיקומו בשד, הצורך העתידי בהקרנות או הקרנות שבוצעו בעבר, קיום בלוטות נגועות, הם כולם פרמטרים חשובים בהחלטה לגבי סוג הכריתה וסוג השחזור המומלץ לך. זאת בנוסף לנתונים שיבחנו בזמן הבדיקה הגופנית כגון מידות הגוף ומידות השד, גודלו ודרגת הצניחה שלו.

ישר שהגעתי למרפאה והכרתי את ד"ר משולם וסמדר הרגשתי שמפה מתחילה הדרך להגשמת החלום . מעבר לכך שד"ר משולם היא רופאה מדהימה, , מקצועית ,… "
לדר' משולם!   הקוסמת המקסימה על עצם היותך על סבלנותך ואנושיותך והמקצועיות הבלתי מעורערת.   שאי ברכה על פועלך. "
רציתי רק לומר תודה, ולהביא את מלוא הערכתי לך, על היחס והטיפול המסור. על ביצוע ניתוחים בצורה מדויקת ומושלמת. על הנכונות תמיד לעזור ועל השלווה.… "
שגית היקרה, כמה מילים טובות לא יותר, לא יכולתי לעצור את עצמי או לוותר, בלי לומר לך תודה מלב כן ואמיתי ולהביע בפניך את מלוא… "
שנים שאני מתלבטת לגבי ניתוח להגדלת שדיים ולכן כשהגעתי לדר משולם היו לי הרבה חששות וספקות וכלל לא הייתי בטוחה שאני אכן הולכת על זה.… "
פגשתי לראשונה את  ד"ר משולם לפני קצת פחות משנתיים.   בפגישה הוסברו לי מהם כל אופציות האפשרויות מבחינתי והיתרונות והחסרונות של כל אחת מהם.  … "
שגית היקרה,   רציתי לאמר לך תודה   על מי שאת בשבילי   בכל התהליך שאני עוברת.   את חייכנית, אנרגטית, עדינת נפש   נוטעת… "
ברצוני לפרגן לד"ר שגית על המקצועיות ,האכפתיות ,ההקשבה לצרכיי. תמיד התקבלתי במאור פנים במרפאה ע"י סמדר המקסימה והחייכנית. וכמובן הפנים מדברות בעד עצמן!! השינוי משמעותי אבל… "
כל מה שיכולתי לבקש ויותר מזה. עברתי אצל ד"ר משולם ניתוח להקטנת חזה, ומעבר לכך שזו היתה הגשמת חלום עבורי ושאני מאוד מרוצה מהתוצאה, היחס… "
גם אני התאהבתי בדר' שגית משולם! מסבירה בגובה העיניים בסבלנות רבה, רגישה מאוד ואפשר לדבר ולהתלבט איתה ב"שיח נשים"   ומעל הכל, מקצוענית!!! ובעלת ידי… "

תרצי לשוחח עם מטופלת שעברה את הניתוח?

תהליך הניתוח

שחזור שד בשני שלבים:
כאשר בשלב ראשון מוכנס מותחן רקמות אל מתחת לשרירי החזה והעור והוא מנופח בהדרגה בשבועות שלאחר הניתוח. כך מושג עודף העור הדרוש ליצירת השד החדש. מספר חודשים לאחר מכן, בשלב השני, מוחלף המותחן בשתל סיליקון סופי.

שחזור שד סיליקון

שחזור שדיים בשני שלבים מתאים למצבים הבאים:
1. נשים שעברו כריתת שד בעברן וכעת, חודשים ושנים לאחר הכריתה הן מעוניינות לשחזר את השד. במצבים אלו אין די עור עודף ליצירת שד בשלב אחד ויש צורך בשלב מקדים של הכנסת המותחן ליצירת עודף עור.
2. נשים שעוברות כריתה ושחזור בו בזמן אך יש להן שד קטן מדי - CUP A ללא מספיק עודפי עור ליצירת שד בגודל מתאים בשלב אחד. גם כאן, בדומה למקרה הקודם, כדאי קןדם להכניס מותחן רקמות ולהשיג מספיק עור ליצירת השד החדש.
3. נשים הצפויות לעבור הקרנות לאחר הניתוח. ההקרנות צפויות לפגוע בצורת השד ולכן רצוי להכניס בשלב הראשון מותחן רקמות זמני ורק עם סיום ההקרנות להחליפו בשתל הסופי.

בשלב הראשון, בזמן ניתוח הכריתה או זמן מה אחריו מוכנס מותחן רקמות דרך החתך המשמש לכריתת השד אל מתחת לשרירי בית החזה. מותחן הרקמות הוא מעין בלון ריק. תפקידו למתוח את עור השד ולאפשר בסופו של תהליך הכנסה של שתל סיליקון קבוע. לאחר הכנסת המותחן נסגר העור בתפרים נספגים שאינם נראים על גבי העור ואין צורך להסירם.
שבועיים לאחר הניתוח האשה מגיעה למרפאה של דר' משולם-דרזון בפעם הראשונה לצורך ניפוח המותחן. מים פיזיולוגים מוזרקים אל המותחן דרך פומית קטנה הנמצאת תחת העור.

שתל אנטומי - שחזור שד

ההליך נמשך מספר דקות והוא אינו כרוך בכאב. הליך הניפוח מתבצע אחת לשבוע עד שהמותחן מגיע לגודל הרצוי, המתאים למבנה הגוף ולגודלו של הצד השני. עם סיום שלב הניפוחים מומלץ להמתין כשלושה חודשים עם המותחן המנופח ולאחר מכן בשלב שני, מוסר המותחן בחדר ניתוח בניתוח קצר ובמקומו מוכנס שתל סיליקון קבוע. באותו שלב מתבצע גם שחזור הפטמה ואם יש צורך, נעשית גם התאמת הצד השני לצורך סימטריה (הרמה, הגדלה או הקטנת הצד השני).
שחזור בשלב אחד: בחלק מהנשים אשר עוברות את שחזור השד ביחד עם הכריתה, ניתן לבצע את שחזור השד עם שתל סיליקון סופי כבר בשלב אחד, בצמוד לכריתת השד, ולא בשני שלבים.
נשים המתאימות לסוג זה של שחזור כבר במעמד הכריתה הן:
1. נשים הצפויות לעבור כריתה משמרת עור (כאשר רק הפטמה והעטרה מוסרות ביחד עם רקמת השד אך עור השד נשמר ואינו מוסר) ואינן צפויות לעבור טיפולי הקרנות.
2. נשים הצפויות לעבור כריתה משמרת פטמה (כאשר רקמת השד מרוקנת דרך חתך מתחת לשד או בצידו של השד בעוד מעטפת העור והפטמה נשמרים ואינם מוסרים) והשד הוא קטן עד בינוני (CUP A-C). סוג כריתה זה מתאים בעיקר למצבי כריתה מניעתיים (כשהאשה היא בסיכון גבוה לסרטן שד) ולא טיפוליים.

שחזור בשלב אחד נעשה בדרך כלל תוך שימוש ביריעה הנקראת אלודרם.

שחזור שד בעזרת שתל סיליקון

אלודרם הוא בעצם עור אנושי שעבר תהליך ארוך של הוצאת כל התאים ממנו והפיכתו ליריעה של רקמת חיבור סטרילית. השרייתו במים ופיזיולוגים בזמן הניתוח הופכת אותו לאלסטי מאד. הוא מחובר לחלקו התחתון של שריר החזה הגדול ומגדיר יפה את הקוטב התחתון של השד המשוחזר.
שתל אנטומי שחזור חזה
האלסטיות שלו מאפשרת הכנסת שתל סיליקון מלא כבר בשלב הראשוני ללא צורך בשלב מקדים של הכנסת מותחן.

שחזור פטמה
שחזור הפטמה הוא ניתוח קצר, תחת הרדמה מקומית, שמשכו כעשרים דקות. הוא מתבצע כחודשיים-שלושה לאחר שחזור השד. בזמן הניתוח אנו מרימים פיסת עור קטנה של במיקום המתאים על גבי השד ומסובבים אותה בצורה שתתן מראה של פטמה. שחזור העטרה נעשה ע"י קעקוע רפואי בצבע שיתאים במדוייק לצבע העטרה בצד השני.


החלמה לאחר הניתוח

כל ניתוח טומן בחובו סיכון מסויים ולכן יש חשיבות בבחירת כירורג מנוסה ספציפית בתחום שחזורי שד. דר' משולם אחראית על השירות לשחזורי שדיים במרכז רפואי רבין הכולל את בתי החולים בילינסון והשרון ובצעה מאות ניתוחי שחזור שד מכל הסוגים.

דימום יתר היכול לגרום לנפיחות וכאב.
זיהום מקומי הדורש טיפול רחב יותר באנטיביוטיקה. במצבים נדירים הזיהום לא מגיב לטיפול האנטיביוטי, מצב המחייבת הוצאת השתל והמתנה של לפחות כחצי שנה עד להכנסה של שתל חדש.
התכווצות קופסית- יצירה של מעטפת צלקתית נוקשה סביב השתל. המעטפת הנוקשה עשויה להקנות לשד מראה נוקשה ומלאכותי.
כאשר השחזור נעשה בזמן הכריתה יתכן מצב בו עור השד יסבול מירידה באספקת הדם אליו. במצבים אלו יש לעיתים צורך בניתוח תיקון להסרת העור הסובל.

שיעור הסיבוכים הוא גבוה משמעותית בנשים מעשנות וסכרתיות. הפסקת עישון של שלושה שבועות לפחות טרם הניתוח ואחריו היא הכרחית.

סיכונים בניתוח שחזור שד

כל ניתוח טומן בחובו סיכון מסויים ולכן יש חשיבות בבחירת כירורג מנוסה ספציפית בתחום שחזורי שד. דר' משולם אחראית על השירות לשחזורי שדיים במרכז רפואי רבין הכולל את בתי החולים בילינסון והשרון ובצעה מאות ניתוחי שחזור שד מכל הסוגים.
1. דימום יתר היכול לגרום לנפיחות וכאב.
2. זיהום מקומי הדורש טיפול רחב יותר באנטיביוטיקה. במצבים נדירים הזיהום לא מגיב לטיפול האנטיביוטי, מצב המחייבת הוצאת השתל והמתנה של לפחות כחצי שנה עד להכנסה של שתל אנטומי חדש.
3. התכווצות קופסית- יצירה של מעטפת צלקתית נוקשה סביב השתל. המעטפת הנוקשה עשויה להקנות לשד מראה נוקשה ומלאכותי.
4. כאשר השחזור נעשה בזמן הכריתה יתכן מצב בו עור השד יסבול מירידה באספקת הדם אליו. במצבים אלו יש לעיתים צורך בניתוח תיקון להסרת העור הסובל.
שיעור הסיבוכים הוא גבוה משמעותית בנשים מעשנות וסכרתיות. הפסקת עישון של שלושה שבועות לפחות טרם הניתוח ואחריו היא הכרחית.

שינוי גודל גופנים