gynecomastia

הקטנת חזה לגבר

גדילת יתר של השד בגבר היא תופעה שאינה נדירה אך מטרידה מאד. גברים רבים מתארים מבוכה גדולה לחשוף את החזה שלהם או ללכת עם בגדים צמודים. החזה בד"כ מתפתח בגיל ההתבגרות ונשאר בולט גם לאחר מכן. במבוגרים התופעה יכולה להתרחש בעקבות השמנה יתרה או תרופות שונות. הסרת הרקמה העודפת מהשד תביא למראה השטוח הרצוי.

לפגישת יעוץ אישית התקשרי
077-997-44-53
או מלאי את פרטיך ונחזור אליך:

ישר שהגעתי למרפאה והכרתי את ד"ר משולם וסמדר הרגשתי שמפה מתחילה הדרך להגשמת החלום . מעבר לכך שד"ר משולם היא רופאה מדהימה, , מקצועית ,… "
לדר' משולם!   הקוסמת המקסימה על עצם היותך על סבלנותך ואנושיותך והמקצועיות הבלתי מעורערת.   שאי ברכה על פועלך. "
רציתי רק לומר תודה, ולהביא את מלוא הערכתי לך, על היחס והטיפול המסור. על ביצוע ניתוחים בצורה מדויקת ומושלמת. על הנכונות תמיד לעזור ועל השלווה.… "
שגית היקרה, כמה מילים טובות לא יותר, לא יכולתי לעצור את עצמי או לוותר, בלי לומר לך תודה מלב כן ואמיתי ולהביע בפניך את מלוא… "
שנים שאני מתלבטת לגבי ניתוח להגדלת שדיים ולכן כשהגעתי לדר משולם היו לי הרבה חששות וספקות וכלל לא הייתי בטוחה שאני אכן הולכת על זה.… "
פגשתי לראשונה את  ד"ר משולם לפני קצת פחות משנתיים.   בפגישה הוסברו לי מהם כל אופציות האפשרויות מבחינתי והיתרונות והחסרונות של כל אחת מהם.  … "
שגית היקרה,   רציתי לאמר לך תודה   על מי שאת בשבילי   בכל התהליך שאני עוברת.   את חייכנית, אנרגטית, עדינת נפש   נוטעת… "
ברצוני לפרגן לד"ר שגית על המקצועיות ,האכפתיות ,ההקשבה לצרכיי. תמיד התקבלתי במאור פנים במרפאה ע"י סמדר המקסימה והחייכנית. וכמובן הפנים מדברות בעד עצמן!! השינוי משמעותי אבל… "
כל מה שיכולתי לבקש ויותר מזה. עברתי אצל ד"ר משולם ניתוח להקטנת חזה, ומעבר לכך שזו היתה הגשמת חלום עבורי ושאני מאוד מרוצה מהתוצאה, היחס… "
גם אני התאהבתי בדר' שגית משולם! מסבירה בגובה העיניים בסבלנות רבה, רגישה מאוד ואפשר לדבר ולהתלבט איתה ב"שיח נשים"   ומעל הכל, מקצוענית!!! ובעלת ידי… "

 טרם הניתוח להקטנת חזה לגבר

ביעוץ הראשוני טרם הניתוח תשאל לגבי מצב בריאותך ומחלות במשפחה. תשאל לגבי תרופות שאתה נוטל ומצבים אחרים העשויים לגרום לתופעה של גניקומסטיאה. כמו כן יש צורך בברור אנדוקרינולוגי מקיף טרם הניתוח להקטנת החזה. אם הסיבה לצמיחת השד היא לקיחת תרופה, דר' משולם-דרזון תנחה אותך להפסיק לקיחתה טרם הניתוח למניעת השנות התופעה. במידה ואובחנה בעיה אנדוקרינולוגית כלשהי (פעילות יתר של הורמונאלית), היא תטופל טרם הניתוח. יש צורך לחשב את משקלך ביחס לגובה על מנת לשלול השמנת יתר כגורם לגניקומסטיאה. הניתוח אינו מבוצע בגברים עם השמנה קיצונית או גברים שלא ניסו קודם לרדת במשקל ע"מ לטפל בתופעה.
בבדיקה הגופנית יש צורך לאמוד דרגת הגניקומסטיאה ולהתרשם מכמות עודפי רקמת השד וכמות עודפי העור, על מנת להתאים את השיטה הניתוחית למצב הייחודי שלך.
בנוסף תתבקש לרכוש חגורה אלסטית לחזה ולהביאה עמך ביום הניתוח.

תהליך הניתוח

חומרת הגניקומסטיאה מכתיבה בד"כ את סוג הניתוח. במצבים קלים של עודף שד ללא עודפי עור משמעותיים, ניתן לפתור את הבעיה ע"י שאיבת שומן בלבד. דרך שני חתכים באורך 1-2 מילימטרים מוכנסת צינורית לרקמת השד. דרכה מוזרקים נוזלים אל תוך האיזור. הנוזלים מכילים מי מלח פיזיולוגים בתוספת חומר מאלחש מקומית וחומר נוסף המכווץ כלי דם ומונע דימום מיותר. לאחר הזרקת הנוזלים מוכנסת צינורית השואבת את השומן מהאיזור.
כאשר רקמת השד היא נוקשה, שאיבת שומן בלבד לעיתים אינה מספקת ויש צורך לכרות את האיזור הנוקשה דרך חתך חצי מעגלי בחלקה התחתון של העטרה.
כאשר ישנה רקמת שד רבה יותר לצד עודפי עור משמעותיים יותר, יש צורך לבצע כריתת עור בנוסף להוצאת רקמת השד וכן הרמה של הפטמה למיקום גבוה יותר. הדבר נעשה בד"כ דרך חתך מעגלי סביב העטרה.
במצבים נדירים יותר וחמורים יותר יש צורך בצלקות נוספות ע"ג העור, משני צידי העטרה.

החלמה לאחר הניתוח

בימים הראשונים לאחר הניתוח הקטנת החזה, המנותח עשוי להרגיש חוסר נוחות וכאב. בשבועות הראשונים איזור הניתוח יהיה נפוח ועם שטפי דם קלים. חשוב להקפיד לבישת חגורה אלסטית לחזה במשך ששה שבועות ע"מ להפחית את הנפיחות ולהאיץ את הריפוי. ניתן לחזור לפעילות יומיומית רגילה בתוך שבוע ימים אך כדאי להמתין כחודש עד לחזרה לפעילות גופנית מאומצת. מומלץ שלא לחשוף את הצלקת לשמש בשנה הראשונה. צלקות נוטות להתכהות בשמש.

סיכונים בניתוח להקטנת חזה לגבר

כל ניתוח יש בו מידה מסויימת של סיכון ולכן חשוב להקפיד בבחירת כירורג אחראי, מנוסה וזהיר.
למרות כל זאת סיבוכים יתכנו והם כוללים:
דימום יתר.
זיהום.
צלקות נראות לעין.
תחושה ירודה באיזור המנותח.
אסימטריה.

קרא עוד : אודות ד"ר שגית משולם כירורגית פלסטית

להמלצות חמות של מטופלים מרוצים לחץ כאן

שינוי גודל גופנים