Otoplasty

הצמדת אוזניים

אזניים בולטות טומנות בחובן מבוכה וחרדה חברתית לילד, הרבה מעבר לבעיה הפיזית כשלעצמה. בניתוח הצמדת אזניים מוצמדות האפרכסות לראש וסחוס האפרכסת מעוצב ומוגדר מחדש למראה תקין. מומלץ לבצע הניתוח כאשר האזניים הגיעו לגודלן הסופי, לא מוקדם מגיל 5-6.

לפגישת יעוץ אישית התקשרי
077-997-44-53
או מלאי את פרטיך ונחזור אליך:

הצמדת אוזניים - טרם הניתוח

ביעוץ טרם הניתוח, דר' משולם-דרזון תדון עם ההורים במצבו הבריאותי של הילד. כמו כן בבדיקה הגופנית יבדקו מהם הגורמים האחראים לבלט של האוזן ואותם יש לתקן בזמן הניתוח.

שגית היקרה, תודה מקרב לב על הטיפול המסור, החיוך הרחב, האופטימיות שנטעת בי, הליווי הצמוד לכל אורך הדרך. שזה ממש לא מובן מאליו. אני רוצה… "
ישר שהגעתי למרפאה והכרתי את ד"ר משולם וסמדר הרגשתי שמפה מתחילה הדרך להגשמת החלום . מעבר לכך שד"ר משולם היא רופאה מדהימה, , מקצועית ,… "
לדר' משולם!   הקוסמת המקסימה על עצם היותך על סבלנותך ואנושיותך והמקצועיות הבלתי מעורערת.   שאי ברכה על פועלך. "
רציתי רק לומר תודה, ולהביא את מלוא הערכתי לך, על היחס והטיפול המסור. על ביצוע ניתוחים בצורה מדויקת ומושלמת. על הנכונות תמיד לעזור ועל השלווה.… "
שגית היקרה, כמה מילים טובות לא יותר, לא יכולתי לעצור את עצמי או לוותר, בלי לומר לך תודה מלב כן ואמיתי ולהביע בפניך את מלוא… "
שנים שאני מתלבטת לגבי ניתוח להגדלת שדיים ולכן כשהגעתי לדר משולם היו לי הרבה חששות וספקות וכלל לא הייתי בטוחה שאני אכן הולכת על זה.… "
פגשתי לראשונה את  ד"ר משולם לפני קצת פחות משנתיים.   בפגישה הוסברו לי מהם כל אופציות האפשרויות מבחינתי והיתרונות והחסרונות של כל אחת מהם.  … "
שגית היקרה,   רציתי לאמר לך תודה   על מי שאת בשבילי   בכל התהליך שאני עוברת.   את חייכנית, אנרגטית, עדינת נפש   נוטעת… "
ברצוני לפרגן לד"ר שגית על המקצועיות ,האכפתיות ,ההקשבה לצרכיי. תמיד התקבלתי במאור פנים במרפאה ע"י סמדר המקסימה והחייכנית. וכמובן הפנים מדברות בעד עצמן!! השינוי משמעותי אבל… "
כל מה שיכולתי לבקש ויותר מזה. עברתי אצל ד"ר משולם ניתוח להקטנת חזה, ומעבר לכך שזו היתה הגשמת חלום עבורי ושאני מאוד מרוצה מהתוצאה, היחס… "

תרצי לשוחח עם מטופלת שעברה את הניתוח?

תהליך הניתוח

הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית בילדים צעירים ובהרדמה מקומית או כללית במבוגרים ומשכו כשעה וחצי. חתך קטן מבוצע באוזן מאחור, בגבול שבין האוזן לקרקפת האחורית. דרך החתך מעוצב הסחוס ומוסר עודף העור באיזור. האוזן מהודקת לקרקפת והחתך נסגר בתפרים. הצלקת מוסתרת בחריץ שמאחורי האוזן ואינה מורגשת כלל.


החלמה לאחר הניתוח

לאחר הניתוח האזניים יחבשו ע"י תחבושת גדולה שתשמור על צורתן החדשה, תצמיד אותן לראש ותמנע זיהום. יש צורך בטיפול אנטיביוטי למשך שבוע.
שבוע לאחר מכן תוחלף התחבושת הגדולה בחבישה קלה יותר (סרט ראש) בזמן השינה למשך חודש ימים. תפקיד סרט הראש הוא למנוע קיפול של האוזן בזמן השינה. כמו כן מומלץ להמנע ממאמץ ניכר או ספורט מגע למשך ששה שבועות.

סיכונים

בכל ניתוח יש מידה מסויימת של סיכון וחוסר וודאות. הסיכונים שיתכנו בניתוח הצמדת אזניים הם:
דימום
זיהום
אסימטריה (אסימטריה מסויימת בין שתי האזניים קיימת תמיד ואל לך לצפות לשתי אזניים זהות לחלוטין. אין זה סביר ואין זה טבעי ששתי האזניים תהיינה זהות באופן מוחלט).
השנות של הבעיה במידה כזו או אחרת.

הצמדות להנחיות של דר' משולם-דרזון תפחית שיעור הסיבוכים למינימום האפשרי.

שינוי גודל גופנים