שאיבת שומן

שאיבת שומן
שאיבת שומן

שאיבת שומן מתאימה לאישה שמשקלה תקין או קרוב לתקין אך סובלת מאיזורים מסויימים של שומן בגופה שלא מגיבים לדיאטה או לפעילות גופנית, לדוגמא מותניים, בטן, ירכיים חיצוניות ופנימיות, עכוזים, וזרועות. שאיבת תאי השומן באותם איזורים קשים לטיפול תסייע בעיצובם.

שאיבת שומן- טרם הניתוח   תהליך הניתוח   החלמה לאחר הניתוח   סיכונים

שאיבת שומן- טרם הניתוח

בפגישת היעוץ הראשונה טרם הניתוח דר' משולם-דרזון תעבור עימך על פרטי מצב בריאותך ותערוך לך בדיקה גופנית. משקלך יחושב ביחס לגובה על מנת לשלול משקל יתר. משקל יתר נושא בחובו סיכונים מיותרים לסיבוכים ניתוחיים והרדמתיים. כמו כן יש לוודא שאת יציבה במשקלך ולא צפויה לתנודות משמעותיות במשקל לאחר הניתוח. עליה משמעותית במשקל תביא להשמנה באיזורים שלא עברו שאיבה ובכך תעוות את קוי המתאר שהושגו בניתוח.
חשוב להדגיש כי שאיבת שומן אינה דרך לרדת במשקל, לא מטפלת בצלוליטיס ואינה תחליף לדיאטה ופעילות גופנית. היא מתאימה לאנשים בריאים שזקוקים לעזרה נוספת בדרך לגוף רזה ומעוצב יותר עם פרופורציות טובות יותר.
במצבים בהם ישנם עודפי עור ניכרים בנוסף לעודפי השומן או במצבים בהם העור אינו אלסטי דיו, שאיבת שומן אינה הטיפול הנכון היות והעור לא יוכל להתכווץ במידה משמעותית ולכן הטיפול העדיף במצבים אלו ישלב מתיחה של העור לצד שאיבת השומן. האיזורים המתאימים לשאיבת שומן הם בעיקר איזור המותניים, ירכיים חיצוניות ופנימיות, איזור הברכיים הפנימיות והבטן (כשמדובר רק בעודפי שומן קלים ואין צורך במתיחת העור).
טרם הניתוח תתבקשי לרכוש מחוך לאיזור הנשאב ולהביאו ביום הניתוח.

תהליך הניתוח

האיזורים המטופלים יסומנו קודם לניתוח בצורת מפה טופוגרפית.
דרך חתך קטן של כשני מילימטרים דר' משולם-דרזון תזריק כמות גבוהה של מים פיזיולוגים עם חומר הרדמה מקומית וחומר נוסף המכווץ כלי דם ומפחית דימומים ושטפי דם. הזרקת הנוזל גורמת לשומן להתנפח ולהתקשות ומסייעת לצינורית השאיבה לעבור בצורה חלקה תחת העור. לאחר הזרקת הנוזלים, ישאב השומן העודף השטחי והעמוק דרך אותם חתכים קטנים ע"י צינורית מיוחדת תו"כ עיצוב ופיסול של האיזור המטופל.
הניתוח מתבצע בד"כ תחת הרדמה כללית או הרדמה מקומית בליווי טשטוש.
הניתוח הוא בטוח עם שכיחות נמוכה מאד של סיבוכים כל עוד הכמות הנשאבת אינה עולה על 4-5 ליטרים.

החלמה לאחר הניתוח

במידה ותשאב כמות מעטה של שומן, אין צורך הניתוח יבוצע במסגרת אשפוז יום. במידה ותשאב כמות רבה של שומן ממספר איזורים מומלץ אישפוז בבית החולים במהלך הלילה שלאחר הניתוח.
מיד לאחר הניתוח כבר תחושי בשינוי במראה האיזור אך השינוי המהותי יורגש כארבעה עד ששה שבועות לאחר הניתוח, כשהנפיחות תרד והעור יתכווץ ויתאים עצמו לקוי המתאר החדשים של גופך. בשבועות הראשונים צפי לשטפי דם שטחיים ולכאב עמום באיזור השאיבה. הכאב נשלט על ידי משככי כאבים קלים שינתנו לך עם שחרורך מבית החולים.
מיד עם סיום הניתוח תולבשי במחוך מיוחד על האיזורים שנשאבו. המחוך יפחית את הבצקת והנפיחות, יסייע לעור להתכווץ ויזרז את מהלך ההחלמה. עליך ללבוש את המחוך יום ולילה למשך חודש ימים. תוכלי לחזור לעבודה ולשגרת יומך תוך יומיים - שלושה. פעילות גופנית קלה ניתן לבצע כעבור שבועיים אך יש להמתין ששה שבועות לפני פעילות גופנית מאומצת כמו ריצה.

סיכונים

כל ניתוח נושא עימו סיכון מסויים. בחירת רופא בעל ידע ונסיון תסייע לך למזער את הסיכונים הכרוכים בניתוח.

הסיבוכים שיתכנו לאחר ניתוח לשאיבת שומן :
דימום באיזור המטופל.
זיהום המחייב הרחבת הטיפול האנטיביוטי ואישפוז לצורך מתן אנטיביוטיקה תוך ורידי.
תחושה ירודה זמנית באיזור המטופל.
הצטברות נוזל בחלל התת עורי בו בוצעה השאיבה. הנוזל בד"כ נספג ע"י הגוף אך במצבים נדירים יש צורך לנקזו.
מראה עור לא אחיד.
במצבים בהם קיים עור עודף שאינו גמיש, השאיבה עשויה להחמיר את מראה העור הנפול.
תגובה לנוזלי ההרדמה המקומית המוזרקים לאיזור.

שיעור הסיבוכים הוא גבוה יותר במעשנים וסכרתיים. הצמדות להנחיות של דר' משולם-דרזון תסייע לך למזער את הסיכונים שבניתוח.

קרא עוד : ניתוח מתיחת בטן

קרא עוד : עיצוב זרועות וירכיים