שדיים טובולרים

חזה טובולרי
שדיים טובולרים

שדיים טובולרים הם שדיים בעלי צורה אופיינית כשל צינור עם מראה מחודד כשהעטרה גדולה מהרגיל וממוקמת בקצה השד. בנוסף, הרבה פעמים השדיים הם אסימטריים. קיימות מספר דרגות חומרה לתופעה - מקלה ועד חמורה. הטיפול כולל בד"כ הגדלה של השדיים.

טרם הניתוח   תהליך הניתוח   ההחלמה לאחר הניתוח   סיכונים   תמונות

 שדיים טובולרים

טרם הניתוח

הניתוח מבוצע בד"כ עם סיום גדילת השדיים וההתפתחות המינית.ביעוץ הראשוני תשאלי לגבי מצב בריאותך ומחלות במשפחה. דגש מיוחד ינתן למחלות שדיים, סרטן שד או שחלות.
בזמן היעוץ תבדקי ע"י דר' משולם-דרזון, תאובחן הבעיה הייחודית לך ויותאם לך טיפול אישי בהתאם למצבך. בד"כ יש צורך בהכנסת שתל סיליקון לשד, יתכן בשלב אחד או בשני שלבים כתלות בחומרת המצב. יוסברו לך פרטי הניתוח, צורת החתך, הגודל והצורה הצפויים וסיבוכים אפשריים. תנתן מלוא תשומת הלב לרצונותייך ולשאלותיך.
תתבקשי לרכוש חזיית ספורט הנרכסת מקדימה, ללא ברזלים או ריפוד במידה הצפויה ולהביאה עימך ביום הניתוח.

תהליך הניתוח

הניתוח כולל בד"כ הכנסה של שתל סיליקון שימתח וירחיב את השד המוצר. כמו כן בד"כ יש גם צורך בהקטנת העטרה ולעיתים נדרשת תוספת של הרמת הפטמה והעטרה על גבי השד. הכנסת השתל יכולה להתבצע דרך העטרה או דרך הקפל התת שדי. במצבים קלים די בניתוח בודד של הכנסת שתל הסיליקון הסופי. בדרגת חומרה קשה יותר יתכן צורך בשני שלבי ניתוח כשבשלב ראשון מוכנס מותחן רקמות זמני וע"מ שימתח את העור ורקמת השד ובשלב שני יוחלף המותחן הזמני בשתל סיליקון סופי.
במצבים בהם יש צורך בהקטנת העטרה תתקבל צלקת עדינה סביב העטרה בגודלה החדש.

ההחלמה לאחר הניתוח

מייד לאחר הניתוח תולבשי בחזיית ספורט תומכת. ע"ג הצלקת תהיה חבישה עדינה. משככי כאבים קלים יסייעו לך להתמודד עם הכאב וחוסר הנוחות בימים הראשונים לאחר הניתוח. דר' משולם-דרזון תבדוק אותך בבוקר שלאחר הניתוח ואת תשוחררי לנוח בביתך.
מייד לאחר הניתוח השד עדיין בצקתי ונפוח במקצת. הנפיחות עשויה לגרום לתחושה ירודה בפטמה וע"ג עור השד. מרבית הנפיחות חולפת כעבור ששה שבועות והתחושה חוזרת למצב הרגיל. תתכן הפרשה קלה מהצלקת, החולפת ללא טיפול מיוחד.
התפרים הם נספגים, לא נראים על גבי העור ואין צורך להוציאם.
מומלצת חופשת מחלה לשבוע-עשרה ימים לאחר הניתוח ע"מ שתוכלי לנוח ולהחלים מהר, מה שיתרום להשגת תוצאות אידיאליות. בשבוע הראשון יש להמנע מלהרים את הזרועות מעבר לגובה הראש וכן להמנע מנהיגה. את צפויה לחזור לשגרת יומך תוך שבוע עד עשרה ימים אך עליך להמנע ממאמץ גופני משמעותי או מהרמת חפצים כבדים למשך ששה שבועות.
צורתו הסופית של השד מתקבלת מספר חודשים לאחר הניתוח. רק אז מתייצבת ומתקבעת הצורה הרצויה.

סיכונים

סיבוכים אינם שכיחים בניתוחים לתיקון שדיים טובולרים. יחד עם זאת כל ניתוח נושא עימו סיכון מסויים ומפה החשיבות הגדולה בבחירת מנתח עם ידע ונסיון בניתוחי שדיים.

הסיבוכים האפשריים לאחר ניתוח לתיקון אסימטריה:
דימום יתר שיכול להביא לנפיחות וכאב.
זיהום שעשוי לדרוש טיפול באנטיביוטיקה דרך הוריד. במצבים נדירים יש צורך בהוצאת השתל.
רגישות יתר או רגישות פחותה של הפטמות, בד"כ זמנית וחולפת.
תחושה ירודה באיזור החתך. תופעה שבד"כ חולפת עם הזמן, אך יכולה בנשים מסויימות להשאר.
התכווצות קופסית- מצב שבו המעטפת שסביב השתל מתחילה להתקשות, דבר שיכול לתת לשד מראה נוקשה.
החלמה איטית של הצלקות.
אסימטריה מסויימת בין השדיים שתשאר גם לאחר הניתוח.

תוכלי להפחית שיעור הסיבוכים בצורה משמעותית אם תעקבי אחר ההנחיות של דר' משולם-דרזון.

קרא עוד : הגדלת שדיים

קרא עוד : הרמת שדיים