הקטנת חזה לגבר

הקטנת חזה לגבר
הקטנת שד לגבר

גדילת יתר של השד בגבר היא תופעה שאינה נדירה אך מטרידה מאד. גברים רבים מתארים מבוכה גדולה לחשוף את החזה שלהם או ללכת עם בגדים צמודים. החזה בד"כ מתפתח בגיל ההתבגרות ונשאר בולט גם לאחר מכן. במבוגרים התופעה יכולה להתרחש בעקבות השמנה יתרה או תרופות שונות. הסרת הרקמה העודפת מהשד תביא למראה השטוח הרצוי.

טרם הניתוח- הקטנת חזה לגבר   תהליך הניתוח   החלמה מניתוח הקטנת חזה לגברים   הסיכונים בניתוח הקטנת חזה לגבר

ניתוח הקטנת חזה לגבר

 טרם הניתוח להקטנת חזה לגבר

ביעוץ הראשוני טרם הניתוח תשאל לגבי מצב בריאותך ומחלות במשפחה. תשאל לגבי תרופות שאתה נוטל ומצבים אחרים העשויים לגרום לתופעה של גניקומסטיאה. כמו כן יש צורך בברור אנדוקרינולוגי מקיף טרם הניתוח להקטנת החזה. אם הסיבה לצמיחת השד היא לקיחת תרופה, דר' משולם-דרזון תנחה אותך להפסיק לקיחתה טרם הניתוח למניעת השנות התופעה. במידה ואובחנה בעיה אנדוקרינולוגית כלשהי (פעילות יתר של הורמונאלית), היא תטופל טרם הניתוח. יש צורך לחשב את משקלך ביחס לגובה על מנת לשלול השמנת יתר כגורם לגניקומסטיאה. הניתוח אינו מבוצע בגברים עם השמנה קיצונית או גברים שלא ניסו קודם לרדת במשקל ע"מ לטפל בתופעה.

בבדיקה הגופנית יש צורך לאמוד דרגת הגניקומסטיאה ולהתרשם מכמות עודפי רקמת השד וכמות עודפי העור, על מנת להתאים את השיטה הניתוחית למצב הייחודי שלך.
בנוסף תתבקש לרכוש חגורה אלסטית לחזה ולהביאה עמך ביום הניתוח.

תהליך הניתוח

חומרת הגניקומסטיאה מכתיבה בד"כ את סוג הניתוח. במצבים קלים של עודף שד ללא עודפי עור משמעותיים, ניתן לפתור את הבעיה ע"י שאיבת שומן בלבד. דרך שני חתכים באורך 1-2 מילימטרים מוכנסת צינורית לרקמת השד. דרכה מוזרקים נוזלים אל תוך האיזור. הנוזלים מכילים מי מלח פיזיולוגים בתוספת חומר מאלחש מקומית וחומר נוסף המכווץ כלי דם ומונע דימום מיותר. לאחר הזרקת הנוזלים מוכנסת צינורית השואבת את השומן מהאיזור.
כאשר רקמת השד היא נוקשה, שאיבת שומן בלבד לעיתים אינה מספקת ויש צורך לכרות את האיזור הנוקשה דרך חתך חצי מעגלי בחלקה התחתון של העטרה.
כאשר ישנה רקמת שד רבה יותר לצד עודפי עור משמעותיים יותר, יש צורך לבצע כריתת עור בנוסף להוצאת רקמת השד וכן הרמה של הפטמה למיקום גבוה יותר. הדבר נעשה בד"כ דרך חתך מעגלי סביב העטרה.
במצבים נדירים יותר וחמורים יותר יש צורך בצלקות נוספות ע"ג העור, משני צידי העטרה.

החלמה לאחר הניתוח

בימים הראשונים לאחר הניתוח הקטנת החזה, המנותח עשוי להרגיש חוסר נוחות וכאב. בשבועות הראשונים איזור הניתוח יהיה נפוח ועם שטפי דם קלים. חשוב להקפיד לבישת חגורה אלסטית לחזה במשך ששה שבועות ע"מ להפחית את הנפיחות ולהאיץ את הריפוי. ניתן לחזור לפעילות יומיומית רגילה בתוך שבוע ימים אך כדאי להמתין כחודש עד לחזרה לפעילות גופנית מאומצת. מומלץ שלא לחשוף את הצלקת לשמש בשנה הראשונה. צלקות נוטות להתכהות בשמש.

סיכונים בניתוח להקטנת חזה לגבר

כל ניתוח יש בו מידה מסויימת של סיכון ולכן חשוב להקפיד בבחירת כירורג אחראי, מנוסה וזהיר.
למרות כל זאת סיבוכים יתכנו והם כוללים:
דימום יתר.
זיהום.
צלקות נראות לעין.
תחושה ירודה באיזור המנותח.
אסימטריה.

קרא עוד : אודות ד"ר שגית משולם כירורגית פלסטית

להמלצות חמות של מטופלים מרוצים לחץ כאן