הקטנת חזה

הקטנת חזה
ניתוח הקטנת חזה

שדיים גדולים וכבדים יכולים להגביל אותך בפעולות היומיום, לגרום לכאבי כתפיים, צוואר וגב, להזעה מוגברת תחת השד ולעקמת בגב. בניתוח הקטנת חזה עודפי רקמת שד ועור מוסרים מהשדיים ע"מ להפחית את גודלם ומשקלם, דבר שמקל על הכאב וחוסר הנוחות ומביא לשדיים קטנים יותר, זקופים יותר ומתאימים יותר למבנה גופך.

הקטנת חזה- טרם הניתוח  תהליך הניתוח  החלמה לאחר הניתוח  סיכונים בניתוח להקטנת חזה  תמונות לפני ואחרי - הקטנת חזה

 ניתוח הקטנת חזה - כל המידע

הקטנת חזה - טרם הניתוח

ביעוץ הראשוני תשאלי לגבי מצב בריאותך ומחלות במשפחה. דגש מיוחד ינתן למחלות שדיים, סרטן שד או שחלות. אשה מעל לגיל 30 תתבקש לעבור בדיקת כירורג שד טרם הניתוח וכן לבצע בדיקת ממוגרפיה. בזמן היעוץ תבדקי ע"י דר' משולם-דרזון, ויוסברו לך פרטי הניתוח להקטנת חזה, צורת החתך, הגודל והצורה הצפויים וסיבוכים אפשריים. תנתן מלוא תשומת הלב לרצונותייך ולשאלותיך. תתבקשי לרכוש חזיית ספורט הנרכסת מקדימה, ללא ברזלים או ריפוד במידה הצפויה ולהביאה עימך ביום הניתוח.
הערכות מוקדמת לניתוח תעניק לך את התוצאה הטובה והבטוחה ביותר.
ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח המחייב הפסקה מוחלטת של עישון לשלושה שבועות לפחות לפני ואחרי הניתוח.
מאחר והריונות ולידות משנים את מראה השדיים, דר' משולם-דרזון ממליצה לחכות עם הניתוח עד לאחר סיום תכנית הילודה. במידה ואת צעירה וטרם הבאת ילדים לעולם עליך לדעת כי הניתוח עשוי להשפיע על יכולתך להניק. בנוסף אם תחליטי להרות לאחר הניתוח, השדיים עשויים לגדול שוב, מה שיצריך לעיתים ניתוח חוזר.

תהליך ניתוח להקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה מתבצע תחת הרדמה כללית ומשכו כשלוש שעות. ההקטנה תבוצע דרך חתך סביב העטרה וכן חתך אנכי שיורד מהעטרה כלפי מטה אל הקפל התת שדי. שיטה חדישה זו מבטלת את הצורך בתוספת של צלקת רוחבית תחת השד שהיתה מקובלת בשיטות ישנות יותר וכן תורמת לצורת שד יפה יותר לאורך זמן. יחד עם זאת, בשד גדול במיוחד לעיתים יש צורך בתוספת של צלקת רוחבית מתחת לחזה.
דרך החתך יוסרו עודפי רקמת השד והשד יעוצב למראה קטן יותר וזקוף יותר תוך הרמת הפטמה והעטרה למיקום גבוה יותר.

החלמה לאחר ניתוח הקטנת חזה

מייד לאחר הניתוח תולבשי בחזיית ספורט תומכת. ע"ג הצלקת תהיה חבישה עדינה. משככי כאבים קלים יסייעו לך להתמודד עם הכאב וחוסר הנוחות בימים הראשונים לאחר הניתוח. דר' משולם-דרזון תבדוק אותך בבוקר שלאחר הניתוח ואת תשוחררי לנוח בביתך. מייד לאחר הניתוח השד עדיין בצקתי ונפוח במקצת. הנפיחות עשויה לגרום לתחושה ירודה בפטמה וע"ג עור השד. מרבית הנפיחות חולפת כעבור ששה שבועות והתחושה חוזרת למצב הרגיל. תתכן הפרשה קלה מתחתית הצלקת, החולפת ללא טיפול מיוחד.
התפרים הם נספגים, לא נראים על גבי העור ואין צורך להוציאם.
מומלצת חופשת מחלה לשבוע-עשרה ימים לאחר ניתוח להקטנת חזה ע"מ שתוכלי לנוח ולהחלים מהר, מה שיתרום להשגת תוצאות אידיאליות. בשבוע הראשון יש להמנע מלהרים את הזרועות מעבר לגובה הראש וכן להמנע מנהיגה. אם יש לך ילדים קטנים דאגי מבעוד מועד לעזרה בטיפול בהם בשבוע הראשון לאחר הניתוח.
תוך שבוע עד עשרה ימים אך עליך להמנע ממאמץ גופני משמעותי או מהרמת חפצים כבדים למשך ששה שבועות.
צורתו הסופית של החזה מתקבלת מספר חודשים לאחר הניתוח. רק אז מתייצבת ומתקבעת הצורה הרצויה והצלקות מטשטשות.

סיכונים בניתוח להקטנת חזה

כל ניתוח כרוך בסיכון מסויים לסיבוכים. בחירה במנתח מנוסה ואחראי הוא המפתח להפחתת הסיבוכים במידה משמעותית.
סיבוכים נדירים שיתכנו בניתוח הקטנת שדיים הם:
דימום וזיהום שעשוי לגרום לצלקות להתרחב.
החלמה איטית וירודה של הצלקות (ביחוד במעשנות).
נמק שומני- מוקדברקמת השומן של השד שמתקשה בשל ירידה באספקת הדם אליו. בד"כ משתפר או חולף עם הזמן ועם עיסוי המקום. בבדיקת הדמיה פשוטה (בד"כ ממוגרפיה) ניתן לאבחן בקלות איזור של נמק שומני.
פטמות שאינן שוות במיקומן ע"ג השד.
ירידה בתחושה בפטמות (בד"כ זמני בלבד).
סיבוך מאד נדיר הוא כאשר הפטמה והעטרה לא מקבלות די אספקת דם ועוברות נמק. במצב שכזה יהיה צורך להביא לאיזור עור ממקום אחר בגוף במקומן. כאמור, זהו סיבוך מאד נדיר ואופייני בעיקר במעשנות.

הסיבוכים הם רבים יותר בנשים מעשנות וסכרתיות. חל איסור חמור לבצע את הניתוח הזה בזמן עישון פעיל.

קרא עוד : הרמת חזה