ניתוח הגדלת חזה

תמונת הגדלת חזה
הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה מתאים לנשים עם שד קטן ולא מפותח, למצבים בהם השדיים אינם סימטרים וכן לנשים עם שד שהתרוקן ונעשה קטן יותר לאחר לידות והנקות. אם את מבקשת שדיים מלאים יותר ונשיים יותר, דר' משולם - דרזון תשמח לסייע לך להשיג את המראה המבוקש תוך כדי הקפדה על מראה טבעי ויפה לאורך זמן.

הגדלת חזה - טרם הניתוח   תהליך הניתוח   לאחר הניתוח   סיכונים בניתוח להגדלת חזה   הגדלת חזה תמונות

הגדלת חזה - כל המידע על הניתוח

הגדלת חזה - טרם הניתוח

בהגדלת חזה מונח שתל סיליקון תחת השד. אעפ"י שהניתוח אינו ארוך הוא דורש תכנון רב והערכות מוקדמת טרם ביצועו. יש להביא בחשבון גורמים שונים כגון גובה האישה, משקלה, מבנה גופה, רוחב בית החזה שלה, גודל וצורת השד הרצויה. בהתאם לכך יש לשקול את מיקום השתל (מעל או מתחת לשריר), מיקום החתך, צורת השתל וגודלו. לעיתים יש צורך לשלב גם הרמת שדיים בניתוח על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר.
ביעוץ הראשוני תשאלי לגבי מצב בריאותך ומחלות במשפחה. דגש מיוחד ינתן למחלות שדיים, סרטן שד או שחלות. הניתוח אינו מומלץ לאשה עם רקע אישי או משפחתי של סרטן שד. אשה מעל לגיל 30 תתבקש לעבור בדיקת כירורג שד טרם הניתוח וכן לבצע בדיקת ממוגרפיה.
בזמן היעוץ תבחרי ביחד עם דר' משולם-דרזון את הגודל והצורה שאת מחפשת. אנא הביאי עימך תמונה של מראה שדיים שאת אוהבת. כמו כן כדאי שתביאי עימך חזיית ספורט על מנת שתבדקי גדלים שונים של שתלים במרפאה עד שתמצאי את המראה שמתאים לך ביותר.
תתבקשי לרכוש חזיית ספורט הנרכסת מקדימה, ללא ברזלים או ריפוד במידה החדשה הצפויה ולהביאה עימך ביום הניתוח.

במצבים מסויימים בהם השד מרוקן וצנוח והפטמה במיקום נמוך על פני השד, יש צורך בהרמת השד בנוסף להגדלתו.

קרא עוד : ניתוח הרמת חזה

הערכות מוקדמת לניתוח תעניק לך את התוצאה הטובה והבטוחה ביותר.


תהליך ניתוח הגדלת שדיים

ניתוח הגדלת חזה נמשך בין שעה לשעה וחצי והוא מבוצע תחת הרדמה כללית.
מיקום החתך: קיימים שלושה מיקומים אפשריים למקם את החתך הניתוחי כך שכמעט ולא יראה:
באיזור הקפל התת שדי

בבית השחי
סביב העטרה בחלקה התחתון

הגדלת חזה מנתח מומלץ
חתך באיזור הקפל התת שדי הוא במרבית המקרים החתך המועדף שכן הוא מאפשר את הגישה הנוחה ביותר לעיצובם של השדיים. כמו כן הצלקת באיזור כמעט ואינה נראית שכן היא עדינה ביותר מוסתרת תחת השד.
לאחר ביצוע החתך באורך 3-4 ס"מ, השד מורם על מנת ליצור כיס אליו יוכנס השתל.
מיקום השתל: ניתן למקם את השתל מתחת לרקמת השד

ניתוח להגדלת חזה שתל
או מתחת לשריר החזה הגדול.

סיליקון בחזה להגדלה
קיימים יתרונות רבים למיקום השתל תחת השריר, ביניהם שכיחות נמוכה יותר של התכווצות קופסית (הידוק הרקמות סביב השתל), שכיחות נמוכה יותר של קפלים תת עוריים, ואפשרות ביצוע בדיקת ממוגרפיה מדוייקת יותר. החסרון העיקרי של מיקום תת שרירי הוא כאב מעט מוגבר יותר בימים הראשונים שלאחר הניתוח. בנשים עם שד מרוקן ומעט נפול השתל בד"כ ממוקם בחלקו העליון תחת השריר ובחלקו התחתון תחת השד, מנח המתואר בספרות הרפואית כמישור כפול (DUAL PLANE).
סוג השתל: קיימת עדיפות משמעותית לשתלי סיליקון לחזה על פני שתלי מי מלח שכן הם מעניקים לשד צורה יציבה יותר ומפחיתים בצורה משמעותית קיומם של קפלים בעור. שתלי הסיליקון בהם דר' משולם-דרזון משתמשת בנויים מעטפת עמידה ותכנם הוא סיליקון במרקם ג'לי צמיג שאינו דולף גם במצבים הנדירים בהם ישנו קרע בשתל. השתל הוא עמיד ביותר ואין הכרח להחליפו תוך פרק זמן מוגדר וידוע מראש. יחד עם זאת, נשים צעירות העוברות הגדלת חזה צריכות להביא בחשבון שהן תצטרכנה לעבור מתישהו במהלך חייהן ניתוח להחלפת השתלים בשתלים חדשים.
צורת השתל: קיימים שני סוגים עיקריים של שתלי סיליקון: עגולים ואנטומים (בצורת טיפה).
שתל עגול מתאים יותר לאשה עם צורת שד טובה המבקשת שד גדול ונשי יותר.

סליקון להגדלת החזה
שתל אנטומי מתאים יותר לאשה עם שד מרוקן ומעט צנוח, בד"כ אחרי לידות והנקות.

סיליקון בחזה מרפאה מומלצת
גודל השתל: הגורם החשוב ביותר הקובע את גודל השתל המתאים לך הוא רוחב השד שלך. ניתן להמשיל זאת לרכישת זוג נעליים. אשה במידת נעליים של 38 לא תרכוש זוג נעליים במידה 40 גם אם הן נורא מוצאות חן בעיניה. באותה צורה יש להתאים את גודל השתל ורוחבו למידות גופך. ההתאמה הזו היא חשובה מעין כמוה לתוצאות אידיאליות לאורך זמן.
לאחר הניתוח תשארי בד"כ לילה אחד בביה"ח להשגחה. למחרת בבוקר תבדקי ע"י דר' משולם-דרזון ותשוחררי לביתך.

הוראות לאחר ניתוח להגדלת חזה

בסוף הניתוח מונחת חבישה רכה ע"ג החתך ומעליה חזיית ספורט אותה תתבקשי ללבוש ביום ובלילה למשך כחודש. לאחר ניתוח החזה את צפויה לחוש מעט כאב או חוסר נוחות שמגיבים היטב לנוגדי כאבים שינתנו לך. כמו כן תצויידי במרשם לנוגדי כאבים ולאנטיביוטיקה למשך הימים הראשונים לאחר הניתוח.
התפרים הם נספגים, לא נראים על גבי העור ואין צורך להוציאם.
ההמלצה היא לקחת שבוע חופשת מחלה בבית לאחר ניתוח להגדלת שדיים וזאת ע"מ לאפשר לגופך לנוח. כך קצב ההחלמה שלך יהיה מהיר יותר והתוצאות טובות יותר. בשבוע הראשון לאחר הניתוח מומלץ שלא תרימי את הידיים מעבר לגובה הראש, להמנע ממשאות כבדים ומנהיגה ברכב. אם את אמא לילדים קטנים כדאי שתבקשי מאדם קרוב שיסייע לך בשבוע הראשון בטיפול בילדים. לאחר שבוע עד עשרה ימים את צפויה לחזור לשגרת יומך אך רצוי עדיין להמנע משאות כבדים ופעילות גופנית מאומצת לששה שבועות.


סיכונים בניתוח להגדלת חזה

סיבוכים אינם שכיחים במהלך ניתוח הגדלת שדיים. יחד עם זאת כל ניתוח נושא עימו סיכון מסויים ומפה החשיבות הגדולה בבחירת מנתח עם ידע ונסיון בניתוחי שדיים. דר' משולם-דרזון עברה תת התמחות ספציפית וארוכה בתום ניתוחי שדיים בטורונטו, קנדה.

הסיבוכים האפשריים אם כי נדירים שיתכנו לאחר ניתוח הגדלת חזה:

דימום יתר שיכול להביא לנפיחות וכאב.
זיהום סביב השתל שעשוי לדרוש טיפול באנטיביוטיקה דרך הוריד ובמצבים נדירים אפילו הסרה של השתל.
רגישות יתר או רגישות פחותה של הפטמות. תחושה ירודה באיזור החתך. תופעה שבד"כ חולפת עם הזמן, אך יכולה בנשים מסויימות להשאר.
התכווצות קופסית - מצב שבו המעטפת שסביב השתל מתחילה להתקשות, דבר שיכול לתת לשד מראה נוקשה.

קיים סיכון יתר לסיבוכים בנשים שמעשנות או נשים סכרתיות. תוכלי להפחית שיעור הסיבוכים בצורה משמעותית אם תעקבי אחר ההנחיות של דר' משולם-דרזון.

קרא עוד : חזה טובולרי

צפי בד"ר שגית משולם מסבירה על הרמה והגדלת חזה בתוכנית "מילון היופי":