מתיחת פנים

תמונה של מתיחת פנים אחרי
מתיחת פנים כותרת

תהליך ההתבגרות לצד כח המשיכה, וחשיפה לשמש משפיעים על עור הפנים במידה ניכרת. הופעת קמטים לצד צניחת עור הפנים וריפיון הצוואר יכולים להקנות מראה עייף ומבוגר. מתיחת פנים היא הליך שמטרתו להדק את הרקמות העמוקות בפניך, להסיר עודפי עור, להגדיר מחדש את קו הפנים והצואר ולהקנות לך מראה צעיר יותר, טבעי ורענן.

מתיחת פנים- טרם הניתוח    תהליך הניתוח    החלמה לאחר הניתוח    סיכונים    תמונות

מתיחת פנים - כל המידע 

 

מתיחת פנים- טרם הניתוח

ביעוץ הראשוני תשאלי לגבי מצב בריאותך, ניתוחים בעברך, עישון ותרופות שאת נוטלת בקביעות. דר' משולם דרזון תבחן את איכות עור פניך ואת איזורי הצניחה והרפיון. כמו כן תבחן הסימטריה בין שני צידי הפנים ויאובחנו מצבים נוספים הדורשים טיפולים משלימים למתיחת הפנים והצואר כדוגמת קילוף העור, מילוי קמטים, מתיחת עפעפיים או הרמת גבות.
האיזורים "הבעייתיים" ביותר הניתנים לטיפול במסגרת ניתוח למתיחת הפנים והצוואר הם הקפלים שיורדים מזויות הפה אל קו הלסת,רפיון העור והעלמות הקו המוגדר של הלסת התחתונה. בד"כ נוספים גם עודפי עור ושומן בצוואר. במידה ואיכות העור היא ירודה, לאחר שנים של עישון או חשיפה מרובה לשמש בגיל צעיר, יש מקום לשקול טיפול מקדים לניתוח בפילינג. (לינק לפילינג). הפילינג ישפר את איכות העור ויחזיר לו את האלסטיות, הרכות והזוהר שאבד לו עם הזמן.
בזמן היעוץ תוכלי להעלות בפני דר' משולם-דרזון את כל אשר מטריד אותך במראה פניך ולבחון ביחד איתה את הפתרונות המתאימים לכך.תוסבר לך באריכות מהי מטרת הניתוח למתיחת הפנים והצוואר, מה הוא יכול להשיג ובאותה מידה מה הניתוח אינו יכול להשיג.
הניתוח כרוך בסיכון רב בנשים מעשנות ולכן אינו מבוצע באישה המעשנת באופן פעיל. יש צורך בהפסקה מוחלטת של עישון שלושה שבועות לפחות טרם הניתוח ושלושה שבועות לאחריו.

תהליך הניתוח

ניתוח מתיחת פנים וצוואר בא לתת מענה לצניחה ורפיון של העור ורקמות תת עוריות. השטחה של כריות הלחיים, עודפי עור שיורדים מזויות הפה אל קו הלסת, העלמות הקו המוגדר של הלסת התחתונה. בד"כ נוספים גם עודפי עור ושומן בצוואר.
במתיחת פנים וצוואר קלאסית, הטיפול באיזורים בעייתיים אלו נעשה דרך חתך שמוסתר בקו האוזן הקדמי, ממשיך אל מאחורי התנוך אל מאחורי האוזן אל תוך שיער הקרקפת האחורי. לעיתים יש צורך בחתך קטן נוסף תחת הסנטר, לצורך הידוק השרירים בקדמת הצוואר. דרך החתך מופרד העור מהשומן והשרירים שתחתיו. השרירים מהודקים, עודפי העור מוסרים והעור מונח בחזרה, ללא מתח, בקונטור הרצוי.
שני צינורות קטנים מושארים מתחת לעור לניקוז נוזלים ועל האיזור מונחת חבישה קלה. הנקזים והחבישה מוסרים בדרך כלל יום למחרת הניתוח. הניתוח מתבצע בדרך כלל תחת הרדמה כללית או הרדמה מקומית עם טשטוש קל. משך הניתוח הוא בין שלוש לחמש שעות כתלות בטכניקה המתאימה ביותר עבורך.
במצבים קלים יותר, כאשר אין עודפי עור בצוואר, אין צורך בהארכת הצלקת אל מאחורי האוזן והקרקפת האחורית ומתיחת הפנים מתבצעת דרך חתך קצר (מיני מתיחת פנים) המוסתר בקו האוזן הקדמי בלבד.

החלמה לאחר הניתוח

הניתוח מחייב בדרך כלל אישפוז של לילה לצורך השגחה.
למחרת בבוקר, תבדקי ע"י דר' משולם, הצינוריות המנקזות יוסרו ותוחלף לך חבישה לחבישה קלה יותר.
נפיחות, שטפי דם ותחושה של הידוק ומתיחה הם חלק טבעי ממהלך ההחלמה. הכאב לאחר הניתוח אינו רב ומגיב היטב למשככי כאבים. יחד עם זאת אם מופיע כאב פתאומי או שהכאב הולך ומחמיר עליך לעדכן אותנו בכך באופן מיידי. לעיתים קרובות האיזורים המנותחים הם חסרי תחושה. גם תופעה זו היא חלק מהמלך התקין של ההחלמה. כשהעצבים התחושתיים מתחילים לצמוח בחזרה, התחושה חוזרת כשהיתה.
תהליך ההחלמה הוא אינדיווידואלי ומשתנה מאדם לאדם. יחד עם זאת, יממה לאחר הניתוח יש ביכולתך לקום מהמיטה ולהתהלך בחופשיות. את איזור הניתוח אין להרטיב יומיים. לאחר יומיים ניתן ורצוי להתרחץ ולחפוף ראש כרגיל ולמרוח משחה אנטיביוטית על איזורי התפרים. בשבועיים הראשונים רצוי לשכב עם ראש מורם. קומפרסים קרים יכולים להקל ולהפחית את הנפיחות.
בשבועיים שלאחר הניתוח כל התפרים מוסרים או נספגים מעצמם ומרבית הנפיחות ושטפי הדם חולפים. במהלך התקופה הזו ניתן לשים מייק אפ לטישטוש. הצלקות מוסתרות בתוך השיער ובחריצי העור.
כעבור עשרה ימים עד שבועיים ניתן בד"כ לשוב לעבודה ולפעילות היומיומית הרגילה, אך יש להמנע מפעילות ספורטיבית מאומצת כחודש ימים.
שיפור נוסף במראה העור יושג ע"י תוספת של פילינג ושגרת טיפול יומיומית שתשפר את איכות העור ותוסיף למראה הרענן והבריא.

סיכונים בניתוח למתיחת פנים

כל ניתוח טומן בחובו סיכון מסויים ואי וודאות. ניתן להפחית שכיחות הסיבוכים ע"י הצמדות להנחיות של דר' משולם-דרזון לפני ואחרי הניתוח. הנושאים כולם ידונו בפגישת היעוץ עם דר' משולם-דרזון.

דימום ושטפי דם.
פגיעה זמנית בעצבים ששולטים בשרירי הפנים (נדירה ביותר פגיעה שאיננה זמנית).
זיהום.
ירידה בתחושה העורית (בד"כ זמנית וחולפת).
תהליך ריפוי לא תקין (בד"כ במעשנים)
אסימטריה קלה.

שכיחות הסיבוכים גבוהה יותר במעשנים וסכרתיים. ד'ר משולם-דרזון אינה מבצעת הניתוח במעשנים.

קרא עוד : הרמת גבות

קרא עוד : ניתוח עפעפיים